Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.12-01.01.2022

Ogłoszenia

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Szczególną modlitwą otaczamy nasze rodziny, a w naszej Archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja ikony Świętej Rodziny, dzisiaj, 26 grudnia, tradycyjnie obchodziliśmy święto pierwszego męczennika, św. Szczepana. W liturgii nie jest w tym roku obecne z racji Niedzieli Świętej Rodziny, natomiast zachowujemy zwyczaj błogosławienia owsa.

2. Zapraszam do przygotowanie naszej świątyni na przyszła niedziele Zofię Baranowską z nr 119.

3. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

4. W tym roku ze względów epidemicznych, również nie będzie tradycyjnej kolędy w formie odwiedzania wszystkich domów. Tak, jak rok temu, będzie można uczestniczyć całą rodziną w wyznaczone dni we Mszy świętej o godz. 17:00 ze specjalnym błogosławieństwem rodzin. Plan jest umieszczony w gablocie na facebooku i stronie internetowej. Istnieje jednak możliwość zaproszenia kapłana z kolędą ze względu na szczególną okoliczność, np. poświęcenie domu czy też inna ważna okoliczność rodzinna lub potrzeba duchowa. W tej sytuacji chętnych proszę o przygotowanie zaproszenia na zwykłej kartce z napisem „Zaproszenie na kolędę” z podaniem imienia nazwiska, adresu i numeru telefonu i przyniesienie jej do zakrystii lub wrzucenie do skarbony pod figurą św. Antoniego do końca roku 2021, wówczas będzie możliwość rozplanowania wizyt i powiadomienia telefonicznego rodzin o wizycie.

5. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:
Poniedziałek – święto św. Jana Apostoła, błogosławieństwo wina.
Wtorek - święto świętych Młodzianków męczenników.

Piątek – Zakończenie Starego Roku z nabożeństwem dziękczynnym. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Abp. Marek Jędraszewski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

Sobota – NOWY ROK - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 8:00, 10:00, a o godz. 15:00 nabożeństwo oraz Msza św. o godz. 15:30.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, świętowania w rodzinnym gronie a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, dużo zdrowia, wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów i opieki Matki Bożej Różańcowej. Polećmy naszej Pani Różańcowej naszą wspólnotę i codzienne troski naszych rodzin. Pod Twoją Obronę…

 

Intencje

Niedziela 26 grudnia -
8.00 – Za śp. Marię i Stanisława Grochal.

10.00 – Za śp. Helenę Jargiło i męża Tadeusza, synów Henryka i Andrzeja, braci Jana i Tadeusza.

15.30 – Za śp. Stanisławę i Leszka Kurowskiego ich rodziców i braci.

Poniedziałek 27 grudnia
Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Różańcowej dla całej rodziny.

Wtorek 28 grudnia
O zdrowie i błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej dla całej rodziny Pałczak w rocznicę 31 rocznicy ślubu.

Środa 29 grudnia
Za śp. Adama Kowalczyka

Czwartek 30 grudnia
Za śp. Stanisława Ziółkowskiego w 39 rocznicę śmierci, żonę Anielę, syna Tadeusza i zmarłych z rodziny.

Piątek 31 grudnia
Dziękczynna za przeżyte lata życia małżeńskiego i rodzinnego w 44 rocznicę ślubu z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.

SOBOTA 01.01.2022
8:00 Za śp. Annę Róg, męża Franciszka
10:00 Za śp. Helenę Jargiło
15:30 Za śp. Mieczysława Ślęczkę i żonę Józefę

II NIEDZIELA 02.01.2022
8:00 Przez wstawiennictwo św. Rodziny, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny na cały rok.
10:00 Rez Elżbieta Dyrda
15:30 Za śp. Stanisława Bugaja int od wnuka Tomasza z rodziną.