Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

27.02-05.03.2022

Ogłoszenia

1. Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na godzinę 15:00 zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

2. Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę: Alinie i Janowi Uberman. Zapraszam Anetę i Piotra Uberman z nr 124.

3. W najbliższą środę 2 marca przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli czas nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 17:00, 19:00. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej w niedzielę o 14:30 (śpiewana) w piątki o godz. 17:00, po niej Msza św. i Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 15:00. za które można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od środy popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej trwa czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej, który przygotowuje nas do godnego przeżycia najważniejszych tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ I WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły: tzn. tych, którzy ukończyli 14 rok życia a nie rozpoczęli 60 roku życia: post ilościowy (dwa posiłki lekkie i jeden do syta), jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.) Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.

4. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Adrian Jan Bugaj z rektoratu pw. M.B. Różańcowej w Byszycach i Natalia Magdalena Twardosz z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gorzkowie. Zapowiedź III. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tego sakramentu winien zgłosić to w kancelarii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. W czwartek po Mszy św. spotkanie ministrantów. W przyszła niedziela adoracyjna oraz zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o godz. 15:00.

7. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:

Środa - Popielcowa.

Piątek – święto św. Kazimierza.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, świętowania w rodzinnym gronie a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, dużo zdrowia, wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów i opieki Matki Bożej Różańcowej.

Polećmy naszej Pani Różańcowej naszą wspólnotę i codzienne troski naszych rodzin. Pod Twoją Obronę…

Intencje

Niedziela 27 luty

8.00 – Za śp. Marię Janas i jej rodziców

10.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

15.30 – Za śp. Michalinę Machna w 4 rocznicę śmierci i męża Józefa.

Poniedziałek 28 luty

Za śp. Albinę Chlebda, żonę Bronisławę i zmarłych z rodziny.

Wtorek 1 marzec

Za śp. Władysława Chlebdę, syna Józefa i synową Ewę.

Środa 2 marzec

Za śp. Józefa Pitalę w 27 rocznicę śmierci, żonę Ludwikę, syna Stanisława, i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 3 marzec

O błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej dla Antosia w 8 rocznicę urodzin.

Piątek 4 marzec

Za śp. Annę Wandas, męża Jana i zmarłych z rodziny

Sobota 5 marzec

Za śp. Pawła Świeży i Józefa Pietrzyka.

Niedziela 6 marzec

8.00 – Za śp. Danielę i Bronisława Bugaj.

10.00 – Za śp. Jana Dziura.

15.30 – Za śp. Annę Róg i męża Franciszka.