Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

06.03-12.03.2022

Ogłoszenia

 

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Wysłuchaliśmy listu pasterskiego abp Marka Jędraszewskiego wprowadzającego nas w ten okres liturgiczny. Zapraszam w każdą niedzielę Wielkiego Postu na GODZNKI O MĘCE PAŃSKIEJ o godz. 7:20 oraz o 14:30 na DROGĘ KRZYŻOWĄ ŚPIEWANĄ w intencj pokóju na Ukrainie, a na godzinę 15:00 zapraszam na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym ze zmianą tajemnic różańcowych po nabożeństwie Msza św.

  2. Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę: Anecie i Piotrowi Uberman. Zapraszam Lucynę i Edwarda Bugaj z nr 128

  3. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17:00, a po niej Msza św.

  4. W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy do skarbony na ofiary wojny w Ukrainie 4090,20 zł. Bóg zapłać za złozone ofiary. Ofiary składane do skarbony pod figurką św. Antoniego przeznaczone są na ten cel. Szczegółowe informacje o darach materialnych dla ofair wojny są umieszczone na stronach internetowych Caritas Polska oraz Archidiecezji Krakowskiej.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas VIII. Natomiast spotkanie dla klas VI i VII w najbliższy piątek po Mszy św.

  6. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

  7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Byszycach, informuje o rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja w formie elektronicznej. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, świętowania w rodzinnym gronie a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzę dużo zdrowia, wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów i opieki Matki Bożej Różańcowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Polećmy naszej Pani Różańcowej naszą wspólnotę i codzienne troski naszych rodzin, prośmy szczególnie o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz o pokój na Świecie w Europie i na Ukrainie.

Pod Twoją Obronę…


 

Intencje

Niedziela 6 marzec

8.00 – Za śp. Danielę i Bronisława Bugaj.

 

10.00 – Za śp. Jana Dziura.

 

15.30 – Za śp. Annę Róg i męża Franciszka.

 

Poniedziałek 7 marzec

Za śp. Honoratę Stankowicz i męża Józefa.

 

Wtorek 8 marzec

Za śp. Franciszka Romańca, żonę Reginę, zmarłe córki i zmarłych synów.

 

Środa 9 marzec

Za śp. Krystynę i Kazimierza Stanek i zięcia Władysława.

 

Czwartek 10 marzec

O szczęśliwe rozwiązanie.

 

Piątek 11 marzec

Za śp. Marię Bugaj w 13 rocznicę śmierci i męża Jana

 

Sobota 12 marzec

Za śp. Wojciech Ślęczkę, żonę Katarzynę, synów, córki i wnuczkę Zofię.

 

Niedziela 13 marzec

8.00 – Za śp. Wandę Michalik, męza Stanisława, Wandę Rusin męza Antoniego.

 

10.00 – Za śp. Helenę Hankus w 1 rocznicę śmierci.

 

15.30 – Za śp. Ludwikę i Kazimierza Michalik.