Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

05.06-11.06.2022

Ogłoszenia

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny, Niedziela Adoracyjna, po nabożeństwie czercowym o godz. 15:00 zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę: Jolancie i Januszowi Michalik. Zapraszam do przygotowania świątyni na przyszłą niedzielę nowożeńców: Darię Suder i Kamila Łobodziec. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za porządki wokół kościoła.

 3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. nie będzie nabożeństwa popołudniowego (nabożeństwo czerwcowe po Mszy św, o godz, 10:00) i Mszy św. o godz. 15:30. Na Mszy św. o godz. 12:00, sześciro dzieci przystąpi do pierwszej Komunii świętej. Polecamy je i ich rodziny naszej modlitwie. Próba w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Spowiedź w piątek dla dzieci, rodziców i rodzin.

 4. Rozpoczyna się przygotowanie bliższe do Sakramentu Bierzmowania: W poniedziałek scrutinium przed bierzmowaniem: kandydaci przychodzą z rodzicem na godz. 16:00, 10 czerwca o godz. 16:30 próba w Gorzkowie. W uroczystość Trójcy Świętej na Mszy św. o godz. 10:00 rozpocznie się tryduum przed bierzmowaniem w niedzielę kandydaci otrzymają krzyże, w poniedziałek od 16:00 okazja do spowiedzi dla kandydatów, rodziców i świadków, we wtorek zakończenie tryduum i w środę 15 czerwca o godz. 17:00 Sakramentu Bierzmowania w Gorzkowie udzieli bp. Robert Chrząszcz.

 5. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Krzysztof Damian Wilczyński z parafii pw. Narodzenia NMP w Gdowie i Agnieszka Kinga Chlebda. z rektoratu pw. M.B. Różańcowej w Byszycach. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tego sakramentu winien zgłosić to w kancelarii.

 6. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

 7. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:

 • Poniedziałek – święto NMP Matki Koścoła II dzień zielonych Świąt.

 • Środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

 • Czwartek – świeto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

 • Sobota – wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, świętowania w rodzinnym gronie a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, dużo zdrowia, wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów i opieki Matki Bożej Różańcowej oraz owocnego przeżywania okresu Wielkanocy. Polećmy naszej Pani Różańcowej naszą wspólnotę przygotowujących się do sakramentów, troskę o zdrowie naszych rodzin. Módlmy się o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Intencje

Niedziela 5 czerwca

8.00 – Za śp. Łucję i Stanisława Stankowicz i zmarłych z rodziny.

 

10.00 – Za śp. Ludwika Siatkę wrocznicę śmierci, rodziców i teściów.

 

15.30 – Za śp. Tadeusza Pietrzyka, żonę Eugenię.

 

Poniedziałek 6 czerwca

Za śp. Stefanię i Józefa Pietrzyk i zmarłych z rodziny.

 

Wtorek 7 czerwca

O zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz potrzene łaski za wstawiennictwem św. Michała Archaniła i Matki Bożej oraz moc Ducha świętego.

 

Środa 8 czerwca

Za śp. Annę Dudek i zmarłych z rodziny.

 

Czwartek 9 czerwca

Za śp. Józefa i zmarłych z rodziny

 

Piątek 10 czerwca

Za śp. Francioszka Romańca, żonę Reginę zmarłe córki i zmarłych synów.

 

Sobota 11 czerwca

Za śp. Tadeusza Chlebdę w 16 rocznicę śmierci jego rodziców i zmarłych z rodziny Chlebda i Kuc. 15:00 - Ślub: Daria Suder i Kamil Łobodziec.

 

Niedziela 12 czerwca

8.00 – Za śp. Albina w 5 rocznicę śmierci i Bronisławę Chlebda oraz zmarłych z rodziny Półtoraków i Chlebda.

 

10.00 – W intencji Naszej wspólnoty.

 

12.00 – W intencji dzieci przytępujących do pierwszej Komunii świetej i ich rodziców i rodzin.